Aktualności

V RAFAKO Półmaraton Racibórz

1 września 2019 roku odbył się V RAFAKO Półmaraton Racibórz. 1 bieg główny i 2 biegi charytatywne, ponad 21 km trasy, niemal 400 uczestników.

Rywalizację open wygrali Kenijczycy. Organizatorami przedsięwzięcia było Miasto Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji, a sponsorem tytularnym firma RAFAKO SA. EPK reprezentowali: Franciszek Marek i Michał Woźniczka.

Ponad 30 stopni upału i palące słońce – z takimi warunkami musieli zmierzyć się zawodnicy V RAFAKO Półmaraton Racibórz. Bieg ukończyło 363 zawodników z Polski i zagranicy. Każdy z biegaczy, który ukończył trasę w regulaminowym czasie, otrzymał pamiątkowy medal. W ramach V RAFAKO Półmaraton Racibórz odbyły się V Mistrzostwa Polski Energetyków. W zmaganiach wzięli udział amatorzy biegów długodystansowych z szeroko pojętej branży energetycznej, w tym dwóch naszych zawodników Franek Marek i Michał Woźniczka. Obaj ukończyli bieg w czasie poniżej dwóch godzin. Gratulujemy!