Energoprojekt-Katowice SA

XVI Kongres PIKS

XVI Kongres Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych - 9-10 października 2018 r., Józefów k. Warszawy

Program Kongresu został opracowany we współpracy z Partnerami merytorycznymi: Polską Izbą Przemysłu Chemicznego, Izbą Gospodarczą Energetyki i Ochrony Środowiska oraz Towarzystwem Gospodarczym Polskie Elektrownie i był przygotowany pod kątem dwóch, ważnych dla rynku konstrukcji stalowych, sektorów: chemicznego i energetycznego.
Kierunki rozwoju inwestycji polskiego sektora chemicznego.


W część poświęconej tematyce sektora energetycznego udział wziął Janusz Kurpas - Dyrektor Obszaru Przesył i Dystrybucja, który poruszył temat energetyki w transporcie kolejowym.
Zwieńczeniem merytorycznej części Kongresu PIKS był drugi panel dyskusyjny w którym wystąpili: Waldemar Szulc, Sławomir Ferenc, Janusz Kurpas oraz Andrzej Kaczan (Prezes Zarządu MOSTOSTAL KRAKÓW SA) i Michał Woźniczka (Wiceprezes Zarządu ENERGOPROJEKT-KATOWICE SA).

W trakcie wieczornej Gali wręczone zostały Certyfikaty Producenta i Współproducenta Konstrukcji Stalowych, które z rąk Prezesa PIKS Zbigniewa Barłoga oraz Dyrektora Generalnego PIKS Karola Heidricha odebrali:

  • Radosław Lach (Dyrektor ds. rozwoju i jakości w firmie STABAR sp. z o.o. - Certyfikat Producenta Konstrukcji Stalowych dla firmy w pełnym zakresie);
  • Michał Woźniczka (Wiceprezes Zarządu ENERGOPROJEKT-KATOWICE S.A. - Certyfikat Współproducenta Konstrukcji Stalowych w zakresie projektowania konstrukcji stalowych oraz Generalnej Realizacji Inwestycji);
  • Bartłomiej Baudler (Dyrektor Zarządzający KERSTEN EUROPE sp. z o.o. - Certyfikat Współproducenta Konstrukcji Stalowych w zakresie gięcia na  zimno kształtowników i rur stalowych oraz obróbka elementów giętych);
  • Jerzy Kosior (Dyrektor ds. handlowych w firmie JOTUN POLSKA sp. z o.o. - Certyfikat Współproducenta Konstrukcji Stalowych w zakresie farb antykorozyjnych do konstrukcji stalowych);
  • Zenon Kowalczuk (Pełnomocnik Zarządu ds. sprzedaży w firmie SIKA POLAND sp. z o.o. - Certyfikat Współproducenta Konstrukcji Stalowych w zakresie powłok ochronnych do powierzchni stalowych oraz klejów do konstrukcji stalowych).

Certyfikaty Producenta i Współproducenta Konstrukcji Stalowych są przyznawane firmom, które wyróżniają się na tle konkurencji najwyższą jakością swoich produktów i usług. Ich posiadanie przez przedsiębiorstwo jest dowodem stosowania dobrych praktyk w biznesie, w wspieraniu czego PIKS uczestniczy od wielu lat.

czytaj więcej
podpisanie listy intencyjnego

Podpisanie Listu Intencyjnego z Koncernem KHNP

20 września w Warszawie, w Pałacu Kultury i Nauki, pomiędzy naszym Biurem, a koreańskim Koncernem KHNP (Korea Hydro&Nuclear Power) został podpisany List Intencyjny. W uroczystości podpisania uczestniczyli przedstawiciele obu firm.

czytaj więcej
polsko-koreańskie forum energetyki jądrowej

Pierwsze polsko-koreańskie forum energetyki jądrowej

20 września w Warszawie odbyło się pierwsze polsko-koreańskie forum energetyki jądrowej zorganizowane przez Ministerstwo Energii wspólnie z Ambasadą Korei Południowej. Forum daje możliwość poznania firm i organizacji związanych z energetyką jądrową w obu krajach oraz prowadzenie interaktywnego dialogu na temat współpracy biznesowej na rynku globalnym.

czytaj więcej

Krajowy Konkurs Energetyczny – Gala Finałowa

Od 10 lat, a tym samym od początku istnienia Konkursu, jesteśmy jego patronem. Od dziesięciu lat obserwujemy młodych ludzi ze szkół średnich i uczelni wyższych, którzy dzielą się ze swoim spojrzeniem na energetykę, swoja wizją rozwiązania problemów współczesnej energetyki.

czytaj więcej