Aktualności z firmy Energoprojekt-Katowice SA

Ochrona środowiska w energetyce

Konferencja Naukowo-Techniczna Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie

02/03/18

W dniach 19-20 lutego br. w Katowicach odbyła się XIII Konferencja Naukowo-Techniczna Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie.

Konferencja rozpoczęła się referatem wprowadzającym „Ochrona środowiska w energetyce – wyzwania i szansa na rozwój” przygotowanym przez TGPE. W sesji tej zostały poruszone również tematy nowych ekotechnologii, pakietu zimowego, handlu emisjami i rynku mocy.

czytaj więcej
Jerzy Mierzejewski

Z głębokim żalem zawiadamiamy...

27/02/18

...że dnia 25 lutego 2018 roku w wieku lat 80 zmarł nasz kolega,
niezwykły człowiek, wybitny fachowiec, autorytet i mentor
JERZY MIERZEJEWSKI
Msza Święta żałobna odbędzie się
1 marca 2018 roku o godzinie 10.00

w Kościele Świętej Rodziny w Katowicach – Brynowie przy ulicy Kossak Szczuckiej 24, po której odbędzie się pochówek na cmentarzu w Katowicach przy ul. Sienkiewicza

czytaj więcej
V Konferencja Techniczna - „Realizacja i Eksploatacja Bloków na Parametry Nadkrytyczne”.

V Konferencja Techniczna - „Realizacja i Eksploatacja Bloków na Parametry Nadkrytyczne”.

01/12/17

W dniach 22-24 listopada 2017 r. w Kazimierzu Dolnym odbywała się V Konferencja Techniczna „Nowej Energii” – „Realizacja i Eksploatacja Bloków na Parametry Nadkrytyczne”. Wydarzenie zgromadziło ok. 170 osób. W pierwszych dwóch dniach goście uczestniczyli w panelach merytorycznych, natomiast trzeciego dnia odbyła się wycieczka techniczna do Elektrowni Kozienice.

Moderatorem pierwszego dnia Konferencji był dr inż. Stanisław Tokarski z Centrum Energetyki na AGH – Główny Instytut Górnictwa, natomiast drugiego – dr hab. inż. Tomasz Chmielniak, prof. nadzw. z Akademii Górniczo-Hutniczej – Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla.

Referat EPK – Techniczne aspekty projektowania – wygłosił Adam Gliński – kierownik Pracowni Cieplnej.

czytaj więcej
I Kongres Innowacji w Energetyce

I Kongres Innowacji w Energetyce

30/10/17

I Kongres Innowacji w Energetyce oraz Jubileusz 25-lecia Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska. W uznaniu zasług dla rozwoju energetyki przedstawiciele EPK - Daniel Bulik, Andrzej Fulczyk, Łukasz Grela, Stanisław Nardelli, Włodzimierz Przybylski i Michał Woźniczka - zostali wyróżnieni odznaką honorową "Za Zasługi dla Energetyki". Serdecznie gratulujemy!

czytaj więcej
EC Stalowa Wola - Uda się dokończyć blok

EC Stalowa Wola - Uda się dokończyć blok

17/10/17

We wtorek 17 października została podpisana umowa na dokończenie w formule EPCM  bloku gazowo-parowego o mocy 449 MW w EC Stalowa Wola, z konsorcjum, w którego skład wchodzi nasze Biuro i Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki „Energopomiar”.czytaj więcej
konferencja DUO-BIO

Energetyka Bełchatów 2017

12/09/17

W dniach 4-6 września br. uczestniczyliśmy w Sympozjum Naukowo-Technicznym ENERGETYKA BEŁCHATÓW, które jest jednym z najważniejszych spotkań polskiej energetyki w roku. W tym roku w konferencji wzięło udział ponad 750 osób.


czytaj więcej