Aktualności z firmy Energoprojekt-Katowice SA

Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie

Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie

22/02/17

Polska rzeczywistość a europejska polityka energetyczno-klimatyczna, czas na energetykę i ciepłownictwo przyjazne środowisku, inwestycje i modernizacje, pomysły na paliwa, przyszłość polskiego węgla – to tylko niektóre tematy, o których dyskutowano 20-21 lutego 2017 r. w Katowicach podczas XII Konferencji Naukowo-Technicznej Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie. Nasze Biuro na konferencji reprezentował Adam Adamek.

czytaj więcej
Przekazanie do eksploatacji bloku parowo-gazowego w EC Gorzów

Przekazanie do eksploatacji bloku parowo-gazowego w EC Gorzów

03/02/17

Panowie Maciej Wesołowski i Cezary Orłowski uczestniczyli w uroczystym przekazaniu do eksploatacji bloku parowo-gazowego w EC Gorzów, będącej oddziałem Polskiej Grupy Energetycznej - Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA w Bełchatowie. Inwestycję tą zrealizowało konsorcjum firm Siemens Sp. z o.o. w Warszawie oraz Siemens Industrial Turbomachinery ze Szwecji na podstawie kontraktu podpisanego w październiku 2013 r.

czytaj więcej
EPK Konferencja Techniczna Realizacja Bloków na Parametry Nadkrytyczne 2016

IV Konferencja Techniczna Realizacja Bloków na Parametry Nadkrytyczne 2016

06/12/16

IV Konferencja Techniczna „Realizacja Bloków na Parametry Nadkrytyczne” odbyła się 23-25 listopada 2016 roku. Pierwsze dwa dni Konferencji odbyły się w Hotelu Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym, trzeciego dnia odbyła się wycieczka do Elektrowni Kozienice (Świerże Górne). Nasze Biuro było jednym z partnerów Konferencji.

czytaj więcej
konferencja DUO-BIO

Konferencja DUO-BIO

06/12/16

Byliśmy współorganizatorem konferencji DUO-BIO - Niskoemisyjne innowacyjne technologie rekonstrukcji elektrowni węglowych z blokami o mocy 200 MW. Podczas konferencji zostały przedstawione rozwiązania gotowe do wdrożenia w polskich elektrowniach wyposażonych w wyeksploatowane bloki 200 MW. Jednym z rozwiązań jest wysokosprawny i bardzo elastyczny DUOBLOK 500, który doskonale odpowiada na aktualne zapotrzebowanie energetyki węglowej.

czytaj więcej
EPK Ambasadorem Polskiej Gospodarki

EPK Ambasadorem Polskiej Gospodarki w kategorii najwyższa jakość

04/10/16

„ENERGOPROJEKT-KATOWICE” SA został doceniony w tegorocznej edycji konkursu „Ambasador Polskiej Gospodarki" organizowanego przez Business Centre Club. Firma otrzymała wyróżnienie w kategorii NAJWYŻSZA JAKOŚĆ.

czytaj więcej
Spotkanie z emerytami 2016 EPK Teatr Korez

Spotkanie Emerytów 2016

27/09/16

22 września w czwartek o godzinie 11.30 w Teatrze Korez odbyło się Spotkanie Emerytów. Przybyłych gości powitali prezes zarządu Łukasz Grela i wiceprezes zarządu Michał Woźniczka.
Goście obejrzeli monodram napisany przez satyryka Tomasza Jachimka „Kolega Mela Gibsona”, brawurowo zagrany przez Mirosława Neinerta.
Dalsza część spotkania upłynęła w przyjemnej i radosnej atmosferze, przy tradycyjnej lampce wina i smacznej przekąsce.
Wszystkim naszym byłym pracownikom serdecznie dziękujemy za przybycie!

czytaj więcej