Aktualności z firmy Energoprojekt-Katowice SA

ICCI 2017 w Turcji

ICCI 2017 w Turcji

24/04/17

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do odwiedzenia naszego stoiska na największych targach energetycznych w Turcji ICCI 2017, które odbędą się w Stambule w dniach 3-5 maja 2017. Państwa wizyta na naszym stoisku A108 będzie doskonałą okazją do spotkania ze specjalistami naszego Biura oraz przedyskutowania bieżącej sytuacji w energetyce. Mając nadzieję na owocne spotkania w Stambule, pozostajemy z poważaniem
Zarząd ENERGOPROJEKT-KATOWICE SA

czytaj więcej
Konferencja TGPE

Konferencja TGPE

31/03/17

W dniach 28-29 marca w Warszawie odbyła się konferencja Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie z udziałem NCBiR nt. Programu 200+.

czytaj więcej
Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie

Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie

22/02/17

Polska rzeczywistość a europejska polityka energetyczno-klimatyczna, czas na energetykę i ciepłownictwo przyjazne środowisku, inwestycje i modernizacje, pomysły na paliwa, przyszłość polskiego węgla – to tylko niektóre tematy, o których dyskutowano 20-21 lutego 2017 r. w Katowicach podczas XII Konferencji Naukowo-Technicznej Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie. Nasze Biuro na konferencji reprezentował Adam Adamek.

czytaj więcej
Przekazanie do eksploatacji bloku parowo-gazowego w EC Gorzów

Przekazanie do eksploatacji bloku parowo-gazowego w EC Gorzów

03/02/17

Panowie Maciej Wesołowski i Cezary Orłowski uczestniczyli w uroczystym przekazaniu do eksploatacji bloku parowo-gazowego w EC Gorzów, będącej oddziałem Polskiej Grupy Energetycznej - Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA w Bełchatowie. Inwestycję tą zrealizowało konsorcjum firm Siemens Sp. z o.o. w Warszawie oraz Siemens Industrial Turbomachinery ze Szwecji na podstawie kontraktu podpisanego w październiku 2013 r.

czytaj więcej
EPK Konferencja Techniczna Realizacja Bloków na Parametry Nadkrytyczne 2016

IV Konferencja Techniczna Realizacja Bloków na Parametry Nadkrytyczne 2016

06/12/16

IV Konferencja Techniczna „Realizacja Bloków na Parametry Nadkrytyczne” odbyła się 23-25 listopada 2016 roku. Pierwsze dwa dni Konferencji odbyły się w Hotelu Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym, trzeciego dnia odbyła się wycieczka do Elektrowni Kozienice (Świerże Górne). Nasze Biuro było jednym z partnerów Konferencji.

czytaj więcej
konferencja DUO-BIO

Konferencja DUO-BIO

06/12/16

Byliśmy współorganizatorem konferencji DUO-BIO - Niskoemisyjne innowacyjne technologie rekonstrukcji elektrowni węglowych z blokami o mocy 200 MW. Podczas konferencji zostały przedstawione rozwiązania gotowe do wdrożenia w polskich elektrowniach wyposażonych w wyeksploatowane bloki 200 MW. Jednym z rozwiązań jest wysokosprawny i bardzo elastyczny DUOBLOK 500, który doskonale odpowiada na aktualne zapotrzebowanie energetyki węglowej.

czytaj więcej