Aktualności z firmy Energoprojekt-Katowice SA

wiosenne spotkanie ciepłowników epk

Wiosenne spotkanie ciepłowników

09/05/18

W dniach 24-26 kwietnia w Zakopanym odbyła się 25. edycja konferencji: Wiosenne Spotkanie Ciepłowników. Po uroczystym otwarciu, rozpoczęła się sesją wprowadzająca, którą poprowadził - a także wygłosił pierwszy referat Bogusław Regulski z Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie. W ciągu trzech dni odbyły się dwie debaty, wygłoszono blisko 40 referatów, a 700 uczestników odwiedziło ponad 50 stoisk firmowych. W konferencji uczestniczyli Rafał Browarski i Olgierd Sikora.

czytaj więcej
Kogeneracja

Kogeneracja

09/05/18

Wydawnictwo „Nowa Energia” zorganizowało V Konferencję „Kogeneracja - technologie, realizacja inwestycji, finansowanie”, która odbyła się w dniach 10-11 kwietnia 2018 r. w Chorzowie. EPK reprezentował Maciej Wesołowski. Moderatorem Konferencji był prof. dr hab. inż. Wojciech Nowak, dyrektor Centrum Energetyki na AGH.


czytaj więcej
Konferencja EPK w Przemyślu

Konferencja Bloki Energetyczne w Przemyśle

09/05/18

Tematem przewodnim zorganizowanej przez BMP konferencji był nowy blok gazowo-parowy 463 MW we Włocławku, należący do PKN ORLEN. Koncern pełnił rolę Honorowego Gospodarza.
W temat konferencji wprowadził uczestników konferencji prof. Krzysztof Badyda z Politechniki Warszawskiej, mówiąc o aktualnym zapotrzebowaniu na energię, o istniejących rezerwach oraz o prognozach popytu w obliczu starzejącej się energetyki zawodowej. Krzysztof Witkowski, dyrektor Biura Zarządzania Majątkiem Energetycznym PKN ORLEN omówił schemat technologiczny włocławskiego układu gazowo-parowego. Zaprezentował również film pokazujący długą podróż turbiny GE z fabryki we Francji do Włocławka, łącznie z wykorzystaniem specjalnej konstrukcji, która pozwoliła na precyzyjne usadowienie turbiny na fundamentach. Uzupełnieniem tego wystąpienia była prezentacja Pawła Vogtta, dyrektora z Biura Bilansowania Efektywnością Energetyczną PKN ORLEN, który przedstawił m.in. obecną sytuację i plany koncernu w zakresie energetyki.

czytaj więcej

XXI seminarium Energotestu "Automatyka w Elektroenergetyce".

08/05/18

Referaty były poświęcone zagadnieniom dotyczącym automatyki, systemów sterowania, urządzeń
i układów elektrycznych w przesyle, dystrybucji oraz w elektrowniach i elektrociepłowniach zawodowych i przemyśle.
Z referatami wystąpili Rafał Browarski i Wojciech Zygmański. W obradach seminarium uczestniczyło ponad 250 osób reprezentujących krajową elektroenergetykę zawodową i przemysłową, firmy inżynierskie oraz ośrodki akademickie.

czytaj więcej
Ochrona środowiska w energetyce

Konferencja Naukowo-Techniczna Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie

02/03/18

W dniach 19-20 lutego br. w Katowicach odbyła się XIII Konferencja Naukowo-Techniczna Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie.

Konferencja rozpoczęła się referatem wprowadzającym „Ochrona środowiska w energetyce – wyzwania i szansa na rozwój” przygotowanym przez TGPE. W sesji tej zostały poruszone również tematy nowych ekotechnologii, pakietu zimowego, handlu emisjami i rynku mocy.

czytaj więcej
V Konferencja Techniczna - „Realizacja i Eksploatacja Bloków na Parametry Nadkrytyczne”.

V Konferencja Techniczna - „Realizacja i Eksploatacja Bloków na Parametry Nadkrytyczne”.

01/12/17

W dniach 22-24 listopada 2017 r. w Kazimierzu Dolnym odbywała się V Konferencja Techniczna „Nowej Energii” – „Realizacja i Eksploatacja Bloków na Parametry Nadkrytyczne”. Wydarzenie zgromadziło ok. 170 osób. W pierwszych dwóch dniach goście uczestniczyli w panelach merytorycznych, natomiast trzeciego dnia odbyła się wycieczka techniczna do Elektrowni Kozienice.

Moderatorem pierwszego dnia Konferencji był dr inż. Stanisław Tokarski z Centrum Energetyki na AGH – Główny Instytut Górnictwa, natomiast drugiego – dr hab. inż. Tomasz Chmielniak, prof. nadzw. z Akademii Górniczo-Hutniczej – Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla.

Referat EPK – Techniczne aspekty projektowania – wygłosił Adam Gliński – kierownik Pracowni Cieplnej.

czytaj więcej